Skopiuj CSS
RSS
poniedziałek, 16 lipca 2007
Szablon do pobrania:) Robiony z myślą o Makace:)
23:19, gan_dalf
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 listopada 2006


"Niezawisimaja Gazieta" wskazuje, że Rosja "otrzymała nowe dźwignie wpływu - gazociągi, a punktem wsparcia dla tych dźwigni stanie się potencjał militarny".

- Ci, którzy chcą, mogą się przyłączyć. Określiwszy wcześniej, czyje interesy są mu bliższe - własnego bezpieczeństwa energetycznego, czy krajów bałtyckich i Polski - radzi rosyjski dziennik w komentarzu zatytułowanym "Minister obrony zapewni Europie gaz".

 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3713564.html

17:21, gan_dalf
Link Dodaj komentarz »
Gazociąg Północny, omijający trzy kraje bałtyckie i Polskę, będzie głównym elementem umacniania pozycji Rosji w Europie - ocenia w środę "Niezawisimaja Gazieta", podsumowując wizyty rosyjskiego wicepremiera i ministra obrony Siergieja Iwanowa w Szwecji oraz Norwegii. - Tylko ona (Rosja) będzie mogła regulować "gazowy kurek" - podkreśla moskiewski dziennik. Budowa tej magistrali, która przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączy Rosję i Niemcy, była jednym z głównych tematów rozmów Iwanowa w Sztokholmie i Oslo. Szef resortu obrony Rosji bawił tam od 30 października do 1 listopada. W stolicy Szwecji ujawnił plany udziału okrętów wojennych Floty Bałtyckiej w układaniu bałtyckiej rury. - Gazprom jest jednym z największych koncernów na świecie, jednak nie ma własnej floty. I nie sądzę, że powinien takową tworzyć. Dlatego będziemy angażować okręty hydrograficzne Floty Bałtyckiej do określania współrzędnych przy układaniu rur z dokładnością do jednego metra" - poinformował Iwanow.
17:21, gan_dalf
Link Dodaj komentarz »